#Muzyka     

Artus Festival 2020

Data
22.10.2020 19:00
Miejscowość
Dwór Artusa - Toruń, Rynek Staromiejski 6 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.
zaloguj się aby dodać przypomnienie e-mail lub na smartphone dodaj do kalendarza
 
 

Artus Festival | Tęskno | koncert

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne melancholijne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami.

Debiutancki album Mi z 2018 roku regularnie pojawiał się w zestawieniach płyt roku, a media, wbrew samej muzyce, pisały o najgłośniejszym debiucie ostatnich lat. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza Trójki i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, regularnie wyprzedając trasy klubowe oraz pojawiło się na największych scenach w kraju i za granicą: m.in. Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie.

W Dworze Artusa Tęskno zaprezentuje materiał z nowej mającej się ukazać już wiosną płyty, która podobnie jak i pierwsza zostanie wydana przez PIAS Poland and Eastern Europe.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

 

 

 

Artykuł Artus Festival 2020 pochodzi z serwisu Dwór Artusa.


Źródło: Dwór Artusa

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 23.10.2020 Dwór ArtusaMaciej Maleńczuk - recital
Toruń / 26.10.2020 Dwór ArtusaArtus Festival | Edyta Olszówka | Spotkanie autorskie
Toruń / dzisiaj - 30.10.2020 Dwór ArtusaWystawa toja(goda)