#Film     

„Ale Kosmos!” Przegląd filmów SF

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Dom Mikołaja Kopernika - Toruń, Rynek Staromiejski 1 / pokaż na mapie

Przegląd filmów SF w Domu Kopernika „ALE KOSMOS!” stwarza niepowtarzalną okazję do spotkania miłośników nauk ścisłych i kultury popularnej. Nie ma lepszego miejsca dla rozmów o wszechświecie niż dom astronoma Mikołaja Kopernika. Dlatego 15 września br. zapraszamy wszelkich miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci do Domu Kopernika. Spotkanie przy okazji przeglądu filmów z gatunku klasyki amerykańskiej fantastyki filmowej z lat 50. będzie okazją do wymiany refleksji i poglądów o skomplikowanych związkach człowieka z kosmosem.
Pokazane zostaną trzy filmy

11.00 Film nr 1

 

Ekranizacja znakomitej powieści Orsona Wellesa. To może być początek końca ziemskiej cywilizacji! Człowieka czeka walka z morderczymi przybyszami z czerwonej planety. Czy cokolwiek zatrzyma marsjańską maszynę śmierci? Czy groza, lęk i panika Ziemian zakończy się tryumfem bezdusznych maszyn?

 

13.00 Film nr 2  Amerykański lekarz, zwolennik nauki chłodnego racjonalizmu zauważa dziwne zachowanie u swoich pacjentów. Z dnia na dzień przestają być sobą. Rodziny nie poznają swoich krewnych, ludzie przestają być ludźmi. Czy to możliwe? Kim są pozbawieni uczuć porywacze ciał?

 

15.30 Film nr 3

Miasteczko w Arizonie. Ładna mieścina świadoma swej przeszłości i spokojna o przyszłość. Wieczorem spada meteoryt, następnego dnia w miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Nikt nie wierzy młodemu astronomowi, że przybysze z kosmosu opanowują ludzkie ciała.

g.17.00 Spotkanie
Na zakończenie odbędzie się spotkanie z antropologiem kultury dr hab. Dariuszem Brzostkiem, prof. UMK, entuzjastą kina SF, autorem monografii „Literatura i nierozum. Antropologia fantastyki grozy”. Jako znawca i entuzjasta fantastyki pan Dariusz Brzostek postara się wytłumaczyć fenomen thrillerów SF lat 50 XX w.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie Domu Mikołaja Kopernika od 6.09 br.
Można odebrać wejściówki na pojedyncze seanse lub na cztery punkty programu łącznie.
Szczegóły w kasie w Domu Mikołaja Kopernika lub pod numerem telefonu 56 660 56 08, 56 660 56 03.

 

 


Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 13.12.2019 Muzeum Historii Torunia - Dom EskenówWernisaż wystawy "Biało-czarne. Toruń w cieniu swastyki"
Toruń / 17.12.2019 Muzeum Toruńskiego PiernikaBoże Narodzenie piernikiem pachnące
Toruń / 18.12.2019 Muzeum Toruńskiego PiernikaBoże Narodzenie piernikiem pachnące
Toruń / 19.12.2019 Muzeum Toruńskiego PiernikaBoże Narodzenie piernikiem pachnące
Toruń / 20.12.2019 Muzeum Toruńskiego PiernikaBoże Narodzenie piernikiem pachnące