#Muzyka     

ADRIAN ZASADA „Around The World”

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Klub Akcent - Grudziądz, Wybickiego 38 / pokaż na mapie
15zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu)
ADRIAN ZASADA (Medium)

ADRIAN ZASADA „Around The World” to nowy projekt muzyczny Adriana Zasady. Frontmana takich zespołów jak Zydeco Flow czy Anima. Już 24 listopada ukaże się grudziądzkiej publiczności w kolejnej, bez wątpienia niezwykłej, a może i chwilami zaskakującej muzycznie odsłonie.

Projekt „Around The World” powstał z wyniku twórczej pracy muzycznych przyjaciół. Pięć indywidualności, pięć temperamentów, pięć męskich charakterów  wymieszanych ze sobą doprowadziły do stworzenia niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów, czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, lecz sam stanowczo toruje drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej. W ten niezwykły świat muzyki  wprowadzi publiczność brzmienie instrumentów akustycznych, które nie tylko będzie starało się oczarować słuchaczy, ale także przełamywać będzie nadal aktualne stereotypy związane z tymże instrumentarium.

Skrzypce – w dłoniach Jędrzeja Rocheckiego staną się narzędziem najbardziej szalonych muzycznych improwizacji.  Maciej Drapiński posłuży się akordeonem, by wymknąć się z szablonu w kierunku niepohamowanych eksperymentów harmonicznych. Kontrabas niczym aranżacyjny fundament stoi na straży całości kompozycji, lecz tylko z pozoru, po chwili okazuje się, że to broń Szymona Wicińskiego sprytnie nadającego motorykę w poszczególnych utworach.  Mateusz Gruszkowski to prawdziwy rytmiczny dynamit. Lider zespołu Adrian Zasada zadba o spójność brzmienia wykonując piosenki, które przeniosą nas w najróżniejsze zakątki świata.

Dzięki projektowi  Adrian Zasada „Around The World”  zwiedzimy świat, a melodie znane z różnych miejsc globu dostaną nowe aranżacyjne życie. Posłuchamy również autorskich kompozycji. Muzyka Folk w wydaniu zespołu staje się materiałem do budowania wyjątkowego klimatu, który ma na celu nie tylko wprowadzenie publiczności w wyjątkowy nastrój słuchając znanych melodii, lecz postara się wyzwolić z każdej osoby uczestniczącej w wydarzeniu ukryte pokłady energii.

Skład:

Adrian Zasada – gitara, śpiew
Jędrzej Rochecki – skrzypce
Maciej Drapiński – akordeon
Szymon Wiciński – kontrabas
Mateusz Gruszkowski – perkusja


Źródło: Centrum Kultury Teatr

Wybrane propozycje organizatora

Grudziądz / dzisiaj Klub Akcent„Zatruta Studnia” – bajka dla dzieci
Grudziądz / dzisiaj Klub Akcent„Zatruta Studnia” – bajka dla dzieci
Grudziądz / 19.10.2018 Klub Akcent10-lecie Zydeco Flow – koncert jubileuszowy
Grudziądz / 21.10.2018 Klub Akcent„Jaskiniowcy” – spektakl komediowy
Grudziądz / 21.10.2018 Klub Akcent„Jaskiniowcy” – spektakl komediowy