#Dziedzictwo     

44. Jesień na Pałukach

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Plac Wolności - Żnin, Plac Wolności / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Żniński Dom Kultury zaprasza na 44. „Jesień na Pałukach”.

„Jesień na Pałukach” to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej. Organizowane w ramach „Jesieni…” Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej i Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych ściągają do Żnina od stu kilkunastu do stu kilkudziesięciu twórców, nie licząc członków zespołów ludowych.

 

niedziela, 22 września 2019 r. - żnińska starówka 

9.00 Jarmark Sztuki Ludowej – jak co roku przewidujemy ok. 100 stoisk twórców ludowych i innych twórców regionalnych wyrobów i przedmiotów użytkowych artystycznych, oraz artystycznych i naturalnych produktów spożywczych.

10.00 Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych

Tegoroczny przegląd zakończy koncert Zespołu POLSKIE KWIATY z Gminy Chełmża

Zespół powstał w lutym 2014 r. dzięki inicjatywie i pomysłowi p. Justyny Błaszczyk - Dyrektor Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Początkowo działał w ramach warsztatów finansowanych z unijnych pieniędzy. Do zespołu należą zarówno panie jak i panowie. Zespół prowadzą państwo Teresa i Marek Pużanowscy. W ramach projektu poczyniono zakupy instrumentów muzycznych oraz stylizowane stroje. Repertuar zespołu to nie tylko piosenki ludowe, ale także przyśpiewki regionalne i pieśni folkowe.

Koncert odbędzie się na żnińskim rynku o godz. 15.00.

 

jesien


Źródło: Żniński Dom Kultury