Rozpoczynamy 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Organizatorem Konkursu jest Zarząd Główny Towarzystwa  Kultury Teatralnej w Warszawie, a koordynatorem i gospodarzem eliminacji w województwie kujawsko-pomorskim - Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy (pl. Kościeleckich 6).

Zachęcamy młodzież szkół średnich oraz dorosłych do prezentacji na scenie!  

Konkurs prowadzony jest w formie czterech turniejów i są to:

  • turniej recytatorski
  • turniej poezji śpiewanej
  • turniej wywiedzione ze słowa
  •  turniej teatrów jednego aktora.

I Etap rejonowy – 30 marca 2019 r. – przesłuchania konkursowe  dla uczestników z powiatów: bydgoskiego, świeckiego, tucholskiego, nakielskiego, żnińskiego, mogileńskiego, inowrocławskiego i sępoleńskiego.

II Etap wojewódzki – 27 kwietnia 2019 r. – prezentacje konkursowe laureatów z rejonów: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego.

Spotkania finałowe (ogólnopolskie) – czerwiec 2019 r. – spotkania finałowe odbywać się będą rozdzielnie: we Włocławku (turniej poezji śpiewanej), Ostrołęce (turnieje: recytatorski i „wywiedzione ze słowa”) i Słupsku (turniej teatrów jednego aktora).

Warunkiem udziału w I etapie Konkursu jest zapoznanie się ze szczegółowym regulaminem, przygotowanie prezentacji, wypełnienie karty zgłoszenia  i przesłanie jej na adres Organizatora - do 15 marca 2019 r. Kartę można przesłać elektronicznie bez podpisu (nie trzeba jej skanować), ważne aby w dniu konkursu oryginał został przekazany organizatorowi.

pobierz regulamin

pobierz program

Karta uczestnika (monodramisty)

Karta uczestnika (poezja śpiewana)

Karta uczestnika (recytacja)

Koordynatorem imprezy jest Barbara Sobotka – barbara.sobotka@kpck.pl, tel. 52 585 15 02. Zapraszamy!


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy