Premiera ,,Skrzywienia kręgosłupa”!

W piątek, 10 listopada odbędzie się w Teatrze im. Wilama Horzycy pierwsza premiera w sezonie teatralnym 2017/2018. Na scenie zobaczymy ,,Skrzywienie kręgosłup” Ingrid Lausund, czyli  komediodramat o bezpardonowej walce o przetrwanie i lęku przed porażką. Reżyseruje Karolina Kirsz, scenografią i kostiumy zaprojektowała Ola Szempruch, a muzykę na żywo wykonuje Jacek Mazurkiewicz.  

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami twórców.

Karolina Kirsz

Absolwentka Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej. Wyreżyserowała m.in. „Pułapkę” Różewicza, „69” Bauersimy, adaptację „Dotknij wiatru, dotknij wody” Oza, ,,One. Same” wg autorskiego scenariusza oraz ,,Szoszę” Singera. Zrealizowała też wiele czytań performatywnych.

Ola Szempruch

Scenografka, graficzka. Po studiach na Wydziale Grafiki Warszawskiej ukończyła studia podyplomowe na wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie. Stworzyła scenografię m.in. do spektakli: „Jestem swoją własną żoną” Dough Wrighta i „One same” w reż. Karoliny Kirsz, „Miłość i polityka” Sauvila w reż. Pawła Paszty.

Jacek Mazurkiewicz

Kontrabasista, kompozytor oraz, jak możemy przeczytać na jego stronie internetowej, ,,muzyczny chuligan”.

  


Źródło: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu