BUT – relacja

Trzy dni, kilkanaście spektakli, niezwykli aktorzy i cudowna publiczność - tak w skrócie można opisać XIII edycję OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BRODNICKA UCZTA TEATRALNA BUT 2018!
Zainaugurowała go 15 czerwca, Aneta Todorczuk-Perchuć, prapremierowym spektaklem, "MATKA, ŻONA, KOCHANKA". Było sporo emocji, bo to w końcu premiera premiery, ale owacje na stojąco wynagrodziły wszystko, a Aneta Todorczuk-Perchuć udowodniła, że niemożliwe nie istnieje.
Co roku, jury przyznaje Złotego, Brązowego i Srebrnego Buta oraz nagrodę Grand Prix, a widzowie decydują, komu przypadnie w udziale Nagroda Publiczności.

W tym roku, decyzją JURY, w składzie: Patryk Kencki (przewodniczący), Lidia Pronobis i Daniel ChrycGRAND PRIX OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BRODNICKA UCZTA TEATRALNA BUT 2018, otrzymała Angelika Sokólska z Wrocławia!
Ponadto, przyznano następujące miejsca, w poszczególnych kategoriach:
kat. "TEATRY DZIECIĘCE"
I MIEJSCE - Teatr „W kratkę” z Dom Kultury w Głogówku 
II MIEJSCE - Teatr „Cokolwiek” z Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie - Koźlu 
kat. "TEATRY MŁODZIEŻOWE"
I MIEJSCE - Grupa Teatralna Ło/men z Miejski Ośrodek Kultury Lubawa
II MIEJSCE - Teatr „Kompromisu Nie Będzie” z Sopotu
III MIEJSCE - Studio Teatralne „Oj” z Kutnowski Dom Kultury
NAGRODA PUBLICZNOŚCI - Grupa Teatralna Ło/men

ORGANIZATOREM OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BRODNICKA UCZTA TEATRALNA „BUT” JEST STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KULTURY I SZTUKI „BRACTWO”, które otrzymało za niego NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO, pod nazwą „RODZYNKI Z POZARZĄDÓWKI”, w VIII edycji konkursu na najlepszą inicjatywę społeczną, realizowaną przez organizację pozarządową.

 


Źródło: Brodnicki Dom Kultury