Roczny kurs instruktorski – Taniec nowoczesny (style uliczne- hip hop), IV edycja (2017-2018)

Chcesz zostać instruktorem tańca?
Podnieść swoje kwalifikacje?
Chcesz poznać korzenie kultury hip hop, house i innych styli?
Zdobądź wiedzę u źródła! Specjalność: style uliczne, autorskie programy nauczania.

zwiastun kursu:
Obejrzyj zwiastun kursu

Kujawsko-pomorskie Centrum Kultury (dawniej Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki) informuje wszystkich zainteresowanych Instruktorskimi Kursami Kwalifikacyjnymi, że w związku ze zmianą Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz niektórych innych ustaw, zgodnie z decyzją Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, organizacja kursów kwalifikacyjnych w dotychczasowej formule jest już niemożliwa.
W miejsce Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych powstały roczne kursy instruktorskie, które kształcą profesjonalnie przygotowanych metodycznie do pracy instruktorów tańca oraz podnosić i rozwijać umiejętności taneczne kadry instruktorskiej.
zobacz rekomendację.  

Termin rozpoczęcia kursu 25 listopada 2017r. godz.11:00 (rozmowa kwalifikacyjna i trening tańca hip hop). Ze względu na uczestników dojeżdżających od razu po rozmowie kwalifikacyjnej odbędzie się I sesja kursu 25-26.11.2017r. Plan I sesji wyślemy do kandydatów, którzy nadeślą podania na kurs i dowód przelewu za opłatę rekrutacyjną, razem ze szczegółami dotyczącymi miejsca i godziny rozmowy kwalifikacyjnej oraz pierwszej sesji.

Termin składania dokumentów: 15 listopada 2017  na adres: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, Pl. Kościeleckich 6, 85-033  Bydgoszcz.

Informacje o kursie: Kurs prowadzony jest w systemie zaocznym, okres nauki trwa jeden rok. Sesje odbywają się  raz w miesiącu: sobota, niedziela (11 sesji 2-dniowych) + egzamin dyplomowy. Po zdaniu wszystkich egzaminów przedmiotowych i egzaminu dyplomowego, uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia kursu wydane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.  Po ukończeniu kursu  możliwe jest kontynuowanie specjalizacji w stylu hip hop na kursie doskonalącym w zakresie choreografii i reżyserii.

Warunkiem rozpoczęcia kursu jest ukończenie 18 lat do 25 listopada 2017r. oraz minimum 3 letni staż taneczny.

Program kursu obejmuje 280 godz. w  tym 65 godz. przedmioty ogólne, 215 godz. przedmioty specjalistyczne. Program kursu do pobrania:  program_kurs_2017_2018

Kadra - wykładowcami kursu są wybitni specjaliści z poszczególnych dziedzin tańca z Polski, między innymi:

Marta Mostek Mościcka (Wrocław):


Marta jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz dyplomowanym instruktorem tańca o specjalizacji hip hop. Obecnie tancerka i choreograf wrocławskiego zespołu Yes Yes Y'all oraz członkini ekipy "Team Rocket" z Nowego Yorku. Trenerka zespołu "That's Right Crew" oraz "Homies", którzy trenują pod jej skrzydłami w 2 Piętrze we Wrocławiu.
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat uczęszczając na zajęcia tańca towarzyskiego w szkole pana Leonarda Czarko, a następnie swoja naukę kontynuowała pod okiem Lidki i Zbyszka Kulewiczów w klubie "Aktan". Pasją do hip hopu zaraził ją Krzysztof Mazur, którego była asystentką podczas czterech pierwszych edycji programu „You can dance"
Wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski w hip hopie.
II miejsce hip hop mini formacja Otwarte Mistrzostwa Polski 2006
II miejsce hip hop formacje : Hip Hop International 2009
II miejsce hip hop duety The Styles Crash 2010
I miejsce duet hip hop Otwarte Mistrzostwa Polski 2010
I miejsce formacja hip hop Otwarte Mistrzostwa Polski 2010
I miejsce mini formacja hip hop Otwarte Mistrzostwa Polski 2010- choreograf
III miejsce formacja hip hop Wirująca Strefa 2011
II miejsce Best Performance Gdańsk Dźwiga Muzę 2012
Finaliści showcase Baltic Session 2012 w Estonii
I miejsce duet hip hop Otwarte Mistrzostwa Polski 2012
I miejsce hip hop duet Rytm Ulicy 2013
II miejsce ekipa 5 na 5 all styls SDK 2013
I miejsce hip hop solo Back In The Day 2013
top 16 hip hop solo Step Ya Game Up New York 2014
top 16 hip hop solo Step Ya Game Up New York 2015                                                              

Tańczyła w przedsięwzięciu:„ One Year To Go” EURO 2012,Uroczystym Otwarciu Lotniska we Wrocławiu, Ceremonii Przedmeczowych na Euro 2012 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu,została zaangażowana do klipu amerykańskiej ekipy Elite Force Crew razem z najlepszymi tancerzami z całego świata.Choreograf i tancerka w programie TVP SuperSTARcie w odcinku hip hop.
Uczestniczka wielu międzynarodowych szkoleń tanecznych oraz spotkań hip hopowych w kraju jak i zagranicą m.in. Style is King – Szwajcaria,Juste Debout – Paryż,Street Dance Camp - Grecja, SDK - Czechy,Nowy York: Advance Street Style LAB, Broadway Dance Center, Peridance, The Spot, podczas których miała okazję uczyć się od światowej klasy instruktorów takich jak: Moncell "Ill Cosby", Henry Link, Buddha Stretch, Brooklyn Terry, Brian Green, Mr Wiggles, Caleaf, Bobby Mileage, Greg Campbellock Jr., Don Campbellock, Sabela Grimes, Tweetie Boogie, Laura Courtellemont, Lil C, Peggy Kubler, Jenn "1 LoVE", Alassane Wat, Loose Joint, Boogaloo Sam, Archie Burnett, Yoshie, Hiro, Shannon Mabra.
Marta kładzie duży nacisk na wiedzę i historię styli, których uczy oraz szanowanie i kultywowanie kultury hip hop. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość warsztatów , jest również organizatorką warsztatów Warsaw Street Beat, które odbywają się dwa razy do roku w stolicy.

Wojciech WoCo Krawczuk (Toruń):

Tancerz, instruktor, sędzia, aktor, performer pochodzący z Torunia. Uczestnik wielu zawodów w Polsce, Europie. Reprezentant polskiej sceny street dance. Współpracuje z polskimi teatrami i agencjami promocyjnymi, instytutami, domami kultury, cały czas kontynuując drogę rozwoju.
Rozpowszechnia taniec, współpracuje z artystami, klubami, stowarzyszeniami, ekipami, organizacjami. Organizuje zawody, koncerty charytatywne, jam-y, projekcje filmowe, warsztaty, obozy taneczne.
Jako trener, jego główne założenia nauczania to podstawy stylu, historii i kultury tańca. Stawia przede wszystkim na indywidualny rozwój tancerza. Podczas wyjazdów zagranicznych miał przyjemność poznać swoich mentorów, żywe legendy tańca. Sędziował i prowadził warsztaty w Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, we Włoszech, Szwecji, Finlandii, Belgii, w Estonii. Budha Stretch, Link, Caleaf ( Elite Force crew ), Niako, Salah, Pepito, Salas, Les Twins ( France ), Lil Phil, Enrico Enrythm, Alex Russo, Carlos, Swoosh ( Flawlles ), Thomas Benstem, Artem Glotov, Dre10, Hiro ( Japan ), Brian Green, Asiz ( Francja ) – to tylko niektórzy z wielkich, z którymi WoCo miał przyjemność prowadzić warsztaty, sędziować, robić wspólne showcasy.
„…Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie, i to wyniosło go między sztuki piękne. Skoro zaś stał się ślepym naśladownictwem ruchów nieznanego nam znaczenia, jest tylko kłamstwem…”

Maciej Zayda (Brodnica):

Tancerz, choreograf, animator, pedagog (również cyrku dziecięcego), licencjonowany instruktor Zumba Fitness. Absolwent Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Ciechanowie na kierunku tanecznym oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku na kierunku pedagogika ogólna. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął dość późno, bo od czasów studiów. Wtedy to przez 3 lata był członkiem Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów, z którym koncertował w kraju jak i za granicą (Grecja, Turcja). W tym samym czasie nabywał kompetencji wychowawcy kolonijnego jednocześnie realizując swoje inne zamiłowanie jakim jest pantomima, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez Elżbietę Pastecką oraz Gregg'a Goldston’a. Obecnie na stałe związany z placówką Brodnickiego Domu Kultury . Jego taneczną specjalnością jest LOCKING, który z dużym zamiłowaniem tańczy od 2007 roku. Zaczynał skromnie bo od filmików z you tube’a, aż w końcu postanowił zasięgnąć porządnej wiedzy u takich tancerzy jak: Marta „Czajna” Jaremin, Adam „Batman” Błachowicz, Jarosław "Edwin" Siwek, Przemysław "Bestia" Walkiewicz, czy nawet u samego twórcy lockingu - Don'a „Campbellock'a” Campbell'a. Na swoich zajęciach stara się przybliżać locking nie tylko ze strony praktycznej, ale również teoretycznej, gdyż jak sam twierdzi „bez teorii nie ma dobrej praktyki”.

Damian Bienio Bieńkowski (Olsztyn):

Damian „Bienio” Bieńkowski - reprezentant ekipy Familia Wear. Wielokrotnie stawał na podium zawodów w Polsce i zagranicą. Jego osiągnięcia to między innymi: „Dźwięk Złam” (Warszawa) - I miejsce w kategorii popping, „Wirująca Strefa” (Łomża) - I miejsce w kategorii popping, „The Lord Of The Circle” (Wilno) – I miejsce w kategorii popping, „Urban Dance Meeting” (Toruń) – I miejsce w kategorii popping, „WWK Hip Hop Day” (Włocławek) - I miejsce w kategorii popping, „Skillz Halloween Jam” (Wilno) – I miejsce w kategorii popping, „Groove Contest” (Poznań) – I miejsce w kategorii popping, „Funky Flavour” (Poznań) - I miejsce w kategorii popping,  „Back in the day” (Gdańsk) – II miejsce w kategorii popping, „Eat Your Feet” (Rumia) – II miejsce w kategorii popping, „Rytm Ulicy” (Piła) – I miejsce w kategorii popping. Za granicą brał udział w bitwach między innymi w Wilnie, Pradze, Dusseldorfie, Kopenhadze, Rzymie, Paryżu i Sztokholmie.
Oprócz sprawdzania swoich umiejętności, Bienio prowadzi zajęcia, warsztaty, a także sędziuje turnieje w całej Polsce i zagranicą. Mimo to ciągle ważny dla niego jest jego własny rozwój. W 2012 i 2013 roku Bienio wziął również udział w spektaklu Filharmonii Olsztyńskiej - „Dziadek do orzechów” w którym był solistą. Choć od początku był samoukiem to dziś korzysta z możliwości nauki u najlepszych tancerzy  z zagranicy. Pobierał nauki u takich popperów jak: Mr Wiggles, Iron Mike, Jr Boogaloo, Storm, Popin Pete, Franqey, Boogie Frantick.
W 2016 otrzymał z rąk Prezydenta Olsztyna nagrodę dla artystów za upowszechnianie kultury.
Bienio organizował także wiele wydarzeń tanecznych między innymi „Polski Popping” i „Double Camp”.


 
Kalina Porazińska 

o1

Tancerka, choreografka, pedagog. Koordynatorka międzynarodowych szkoleń dla tancerzy z programu FRSE. Absolwentka Akademii Muzycznej, kier. Choreografia i techniki tańca w Łodzi. Tańczyć zaczęła w wieku 4 lat w ognisku baletowym, a później w Tatrze Tańca Gest w Bydgoszczy. Aktualnie współpracuje z Sopockim Teatrem Tańca, z którym od 2014 roku zrealizowała kilka spektakli: “Bajadera, pierwszy polski balet współczesny dla hecy”, „Dwie twarze, „Coś pięknego”, „Przedmiot nieocenionej wartości”. W marcu 2016 roku, obyła się premiera jej solowego spektaklu „Jak uprawiać, żeby wyszło”. W 2017 roku zrealizowała spektakl „Revoco” w reż. Anny Haracz. Prowadzi regularne zajęcia oraz warsztaty z techniki tańca współczesnego oraz jazzu w Polsce oraz zagranicą. Uczestniczka wielu szkoleń dla tancerzy oraz choreografów, które poprowadzili m.in. Jozef Frucek & Linda Kapetanea, Dawid Zambrano, Peter Jasko, Rakesh Sukesh, Francisco Córdova, Tomislav English, Dymitry Szypura.   Uczestniczka prestiżowego festiwalu "Deltebre Dansa 2016” pod dyrekcją Roberto Olivana oraz „Summer Intensive 2017” w Portugalii pod dyrekcją Ricardo Ambrózio. Laureatka programu rezydencja/premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca w 2017r., podczas którego zrealizowała taneczną bajkę dla dzieci i dorosłych „A co gdyby”.


Anita Janus


Znana również jako AJ Taz - tancerka, instruktorka, choreograf technik tańca ulicznego. Absolwentka Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Choreografia.
Pierwsze taneczne kroki stawiała w wieku 3 lat w Społecznym Ognisku Baletowym w Częstochowie. W wieku 16 lat ukończyła program 4. roku szkoły baletowej zmieniając tym samym swoje zainteresowania na kulturę uliczną.
Współtworzyła spektakle uliczne: Krawędź” (Grupa SkłAD), „Freedom” (kolektyw Freedom), „Vinilius” (Międzynarodowy kolektyw UNIDADE).
Jako spektakle dyplomowe wystawiła na scenie łódzkiej akademii muzycznej przedstawienie „Łaaaa” oraz lecture performance „in the house”.
Stale współpracuje z promotorami tańca ulicznego na całym świecie.
Obecnie prowadzi również oddział międzynarodowej organizacji „Danceteam International” w Londynie.


Ponadto, znany wszystkim Witold Jurewicz (Poznań) i wykładowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Wymagane dokumenty:

  1. Podanie, pobierz formularz: podanie_na_kurs_2017_2018
  2. CV artystyczne (staż taneczny, osiągnięcia zespołowe i solowe).
  3. Zaświadczenie lekarskie
  4. Udokumentowany staż taneczny minimum 3 lata
  5. 3 podpisane fotografie

 

Opłaty: Całkowity dydaktyczny koszt  kursu wynosi 3000 zł jednorazowo lub 300 zł za  każdą sesję. Opłata rekrutacyjna do dnia 15 listopada 2017r. w wys. 100 zł. Wpłata 300 zł. za pierwszą sesję po rozmowie kwalifikacyjnej. Całkowita opłata za kurs pomniejszona zostaje wtedy o tę kwotę, czyli wynosi 2700 zł. Opłata za egzamin dyplomowy i wydanie dyplomu w kwotach ustalonych przez KPCK,  zależnych od poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 200 zł (słownie: dwieście złotych). Płatności za kurs dokonujemy przelewem na konto KPCK, na minimum 7 dni przed każdą sesją. Dowód przelewu dostarczamy przed rozpoczęciem zajęć na sesji. Organizator: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Dodatkowych informacji udziela główny instruktor ds. tańca mgr Małgorzata Wójcik tel. 600 227 962; e-mail: malgorzata.wojcik@interia.eu lub malgorzata.wojcik@kpck.pl

 


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy