Wystawa Doroty Wojciechowskiej w Wąbrzeźnie

Dorota Wojciechowska jest mieszkanką Radzynia Chełmińskiego zawodowo związana ze szkołą, w której pracuje jako nauczyciel. Jak sama mówi – Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęłam w 2000 roku. Tak więc od 16 lat moją pasją jest malowanie olejne na płótnie.
Tworzę głównie pejzaże, martwą naturę, a także portrety.
Mój dorobek artystyczny obejmuje ok. 160 obrazów. Niektóre spośród nich znalazły nabywców poza granicami naszego kraju m.in. we Włoszech, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Jamajce, a nawet w  Australii. Pierwsza wystawa artystki odbyła się w 2005 r. w Radzyniu Chełmińskim. Ostatnia w 2015 r. w Jabłonowie. W  Wąbrzeźnie swoje  prace Pani Dorota prezentowała w  2009 r. oraz 2015 r. podczas Jubileuszu WDK.

Podczas wernisażu goście mogli posłuchać koncertu przygotowanego przez ucznia Szkoły Muzycznej Res Facta Musica, którą kieruje Pan Marcin Mackiewicz. Dziękujemy za chwilę dobrej muzyki!
Wystawę można oglądać w WDK od pon. do pt. w godz. pracy jednostki do dnia 31.03.2016 r.

 

Tego samego dnia odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu pt. „Mamo bądź zdrowa – profilaktyka szansą na długie życie”. Celem realizowanej inicjatywy była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie idei badań profilaktycznych bardzo często ratujących ludzkie życie. Bo jak wiadomo wykrycie choroby w początkowym stadium rozwoju daje zdecydowanie większe szanse na całkowite wyleczenie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 70 młodych artystów, którzy podjęli się przedstawienia tak trudnej tematyki na swoich pracach plastycznych zachęcając w ten sposób swoje mamy do badań profilaktycznych.

Jury po obejrzeniu wszystkich prac postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

 I m. - Mateusz Gumiński, SP w Radzyniu Chełmińskim

II m. - Julia Śmigielska, SP w Zieleniu

III m. - Marcin Imiałek, SP w Jarantowicach

Wyróżnienia

Rozalia Jabłońska, SP w Radzyniu Chełmińskim

Otylia Słupska, ZS w Myśliwcu

Agata Tywanek, SP nr 2 w Wąbrzeźnie

Paweł Błażejewicz, SP nr 2 w Wąbrzeźnie

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Wystawę można oglądać do dnia 14.03.2016 r. w godzinach pracy WDK.

 

 

 


Źródło: Wąbrzeski Dom Kultury