„It happened. Stało się” Agnieszka Niziołek-Marciniak. Fotorelacja z wernisażu.

 

„Świat to poszukiwanie prawdy wewnątrz siebie…kiedy dusza krzyczy…kiedy ja krzyczę i trudnością jest zrozumienie i opisanie tego stanu…opowiadam o tym poprzez sztukę.
Jest nierozłączną częścią mnie. W moim rodzinnym domu na półkach z książkami królowały albumy malarskie, a pośród nich te nazwiska i dzieła, które wywarły na mnie ogromne wrażenie. El Greco, Francisco Goya, Albrecht Durer, Peter Breugel to ich prace wydały mi się najbardziej nasycone emocjami, bez których sztuka istnieć nie może . Świat, na który składa się obcowanie z ludźmi, relacje pomiędzy nimi, zachowania, reakcje, poglądy, postrzeganie świata…to to, co inspiruje mnie najbardziej.  Poszukiwanie balansu pomiędzy życiem duchowym, a zwykłym przyziemnym. Eksperymentuję na różne sposoby, próbując wykorzystywać wszelkie techniki i materiały. Jednak szczególnie bliska jest mi tkanina, która daje możliwość połączenia malarstwa, rysunku, rzeźby, architektury. Tkanina kojarzy mi się z ciepłem, daje poczucie bezpieczeństwa…jest lekka, przyjazna, jest zabawą… Wciąż poszukuję… z pokorą uczę się od innych podpatrując ich prace, z otwartością słucham rad i wciąż poszukując podążam za najlepszym sposobem na to, by odpowiedzieć sobie na pytanie kim jestem.”

Tak o sobie i o swojej twórczości pisze Agnieszka Niziołek-Marciniak, której edukacja artystyczna związana jest z Bydgoszczą, pracowała jako animator kultury i instruktor w Wałeckim Centrum Kultury, a od ponad dziesięciu lat mieszka i tworzy w Szkocji. Związana jest z centrum sztuki Delta Studio w Falkirk. Tam wraz innymi artystami tworzy swoje prace, wystawia i prowadzi warsztaty.

Wernisaż i spotkanie z autorką miało miejsce 5 kwietnia 2018 w Salonie Hoffman KPCK. Niezwykłe prace Agnieszki Niziołek-Marciniak będziemy mogli oglądać do 4 maja 2018. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy - fot. KPCK oraz Kamil Jastrzębski (Zespół Szkół Chemicznych):


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy