Gdzie te słomiane kapelusze?

Od grzmotów i błyskawic zaserwowanych przez Johanna Straussa rozpoczął się niedzielny (14.08.2016 r.) koncert „Gdzie te słomiane kapelusze?”.

Koncert swym tytułem nawiązujący do ponadczasowej elegancji sprawił, że licznie zgromadzona w Parku Solankowym publiczność przeniosła się na dwory królewskie i cesarskie włości. Bój o serca słuchaczy toczyli zarówno Ci wielcy – Strauss, Kalman, Lehar, Brahms, jak i ich znakomici propagatorzyInowrocławska Orkiestra Zdrojowa „Moderato”pod dyrekcjąOrlina Bebenowaoraz soliści  – obdarzona sopranemAleksandra Pliszkai tenorWiesław Raczkowski.

Znakomici artyści przypomnieli, że „Kiedy skrzypki grają” „Taniec węgierski” porywa wszystkich bez wyjątku. Z kolei „Noc w Wenecji” sprawia, że cisnące się na usta „Jakże mam ci wytłumaczyć”  przestaje mieć znaczenie. Księżniczka Czardasza i Wesoła Wdówka zdominowały niedzielny koncert zorganizowany przez Kujawskie Centrum Kultury. Mimo ponad 100-letniej dominacji pań, do głosu udało się dojść również polskiemu kompozytorowi, co zaowocowało wykonaniem „Przeminęło z wiatrem”.  Koncert poprowadził Adam Gajewski.

 

 


Źródło: Kujawskie Centrum Kultury