66 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, nowe kalendarium

Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z luzowaniem obostrzeń, prezentujemy nowe kalendarium eliminacji rejonowych i wojewódzkich 66 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Obostrzenia sanitarne nie pozwoliły na przeprowadzenie eliminacji rejonowych w zaplanowanym wcześniej terminie (16-17 kwietnia), przesłuchania odbędą się w nowym terminie tj. 15 maja (lista uczestników jest już zamknięta). Uczestników, którzy zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego zapraszamy 22 maja. Konkretny harmonogram przesłuchań eliminacji rejonowych, z uwzględnieniem aktualnych możliwości i reżimu sanitarnego, zostanie podany do końca kwietnia. Prosimy o śledzenie bieżących informacji na stronie www.kpck.pl oraz profilu Facebook.

Konkurs  składa się z kilku etapów. Oto jak będą one przebiegać  w  województwie kujawsko-pomorskim:

  • Organizatorzy eliminacji wstępnych powiadamiają placówki szkolne i pozaszkolne oraz dokonują kwalifikacji do etapu rejonowego
  • Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy będzie w tym roku gospodarzem etapu rejonowego. W dniu 15 maja 2021 w Salonie Hoffman KPCK odbędą się przesłuchania uczestników z naszego miasta oraz całego powiatu bydgoskiego, a także  powiatów: świeckiego, tucholskiego, nakielskiego, żnińskiego, mogileńskiego, inowrocławskiego i sępoleńskiego. Jury wybierze osoby, które zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego.
  • Etap wojewódzki odbędzie się 22 maja 2021 również w Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
  • Spotkania finałowe zaplanowane zostały na miesiąc czerwiec i odbywać się będą: we Włocławku (turniej poezji śpiewanej), Ostrołęce (turnieje: recytatorski i „wywiedzione ze słowa”) i Słupsku (turniej teatrów jednego aktora).

 

Pobierz regulamin konkursu:

66 OKR 2021 Regulamin

Koordynacja imprezy: Wioleta Górska-Nowik, tel. 691 072 211, wioleta.gorska-nowik@kpck.pl

 


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy