Wigilijne spotkanie z poezją – fotorelacja

14 grudnia 2017, godz. 17:00 w Salonie Hoffman KPCK odbyło się Wigilijne spotkanie z poezją. Wieczór wypełniły wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym, kolędy i wspomnienia uczestników. Spotkanie odbyło się w ramach Klubu Poetycko-Wydawniczego „Arkona”.

Już nie we wszystkich domach kontynuowany jest zwyczaj śpiewania kolęd, ale w większości -  tak. To nasza polska specjalność. Wykonujemy je tak jak robili to nasi rodzice, dziadkowie, przodkowie, pozostawiając artystom ich  uwspółcześnione wersje . Przy wigilijnym stole liczy przede wszystkim  tradycja. Śpiewamy wtedy pieśni, które znamy i pamiętamy z dzieciństwa. Dlaczego? Bo są ciepłe, melodyjne, piękne. Zbiorowe śpiewanie w ogóle jest czymś, co ludzi bardzo zbliża, a śpiewanie kolęd to z pewnością  coś szczególnego.

Nim podzielimy się opłatkiem i zaśpiewamy kolędy , zapraszamy na „Wigilijne Spotkanie z poezją”. Wspólne czytanie wierszy przez poetów i uczestników spotkania  to już świąteczna tradycja w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury od ponad dwudziestu lat. Mamy nadzieję, że będzie ono miłym wprowadzeniem w świąteczny czas. Zaprezentowane zostaną wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym, utwory mało znane , ale i te, do których wracamy często. Kolęda i kolędnicy, Narodziny Chrystusa, wyjątkowość i magia tego czasu, spotkania przy wigilijnym stole, wspólnota, ale i często samotność, dzielenie się opłatkiem są stałymi elementami osobistej interpretacji poetyckiej . Zapraszamy do spojrzenia na Boże Narodzenie oczami poetów. Niech będą przewodnikami po wigilijnej czasoprzestrzeni - poprzez wnikliwość spojrzenia, głębię przeżywania, emocjonalny odbiór świata, akcentowanie i wydobywanie tego co między słowami. Nie zabraknie podczas spotkania również kolęd.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkania:


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy