Promocja książki poetyckiej Małgorzaty Grajewskiej pt. „Podpalam żyrafę” – fotorelacja ze spotkania

25 stycznia 2018 Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury obyło się spotkanie autorskie Małgorzaty Grajewskiej. Wieczór z autorką prowadziła Alina Rzepecka.

Małgorzata Grajewska – ur.1966 w Bydgoszczy, nauczycielka polonistka pisząca wiersze. Debiutowała w 2013 r. zbiorem trenów pt. „blisko bliżej za daleko”.  W 2017 r. wydała książkę poetycką pt. „Podpalam żyrafę”. Stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Bydgoszcz.

Grajewska pisze wiersze o sztuce, może najtrudniejszej ze wszystkich sztuk – o sztuce bycia kobietą. I  o wzajemnych fascynacjach kobiet i mężczyzn – o miłości, pożądaniu, ale również o zniechęceniu i wyczerpaniu. Czasem poetka zbliża się do intensywnych emocji, że nieomal zdają się one ją „parzyć”, ale za chwilę spogląda na owe emocje z dystansem. Przeżywa i w tej samej chwili analizuje swe doznania. To w żadnym razie nie jest letnia poezja. Cechuje ją raczej emocjonalny intelektualizm, tak rzadko spotykany w poezji kobiecej.

Fragment recenzji Krzysztofa Derdowskiego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Aleksandry Kotowskiej i Klaudii Zielińskiej (Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy) oraz Kamila Jastrzębskiego (Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy):


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy