Obchody 25-lecia Kwartalnika Artystycznego, fotogaleria

Tajemniczy scenariusz: obchody 25-lecia Kwartalnika Artystycznego

12 października 2018 - Hotel “Bulwar” w Toruniu, 13 października 2018 - Salon Hoffman KPCK w Bydgoszczy.

Kwartalnik Artystyczny. Kujawy i Pomorze powstał w 1993 roku. Wydawany jest przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, nieprzerwanie od 1995 roku. W piśmie, adresowanym do miłośników literatury, publikowane są zarówno wiersze, proza, eseje, szkice, recenzje i noty. Na łamach pisma wypowiadają się najwybitniejsi pisarze, między innymi: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert, Tadeusz Różewicz. Wśród autorów gościli również: Jan Błoński, Gustaw Herling-Grudziński, Ryszard Kapuściński, Kazimierz Hoffman, Stanisław Lem, Artur Międzyrzecki, Julia Hartwig, Julian Kornhauser, Ryszard Krynicki.

Dwa wieczory w Toruniu i Bydgoszczy były okazją do spotkania się z wyjątkowymi autorami, którzy zapisali się na łamach Kwartalnika i w historii polskiej literatury. Spotkania uświetnili: Stefan Chwin, Aleksander Fiut, Renata Gorczyńska, Marek Kędzierski, Bogusław Kierc, Ryszard Krynicki, Krystyna Lars, Leszek Szaruga.

W Hotelu Bulwar w Toruniu wystąpił Kwartet Smyczkowy Arte Con Brio w składzie: Krystyna Prystasz - I skrzypce, Marcin Pawełczyk - II skrzypce, Mirosław Przybył - altówka, Agata Jarecka - wiolonczela, w Bydgoszczy w Salonie Hoffman wystąpił Kwartet Smyczkowy TOS w składzie: Izabela Bogusz – I skrzypce (koncertmistrz TOS), Grzegorz Bogusz – II skrzypce, Marta Wroniszewska – altówka, Karol Wroniszewski – wiolonczela


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy