Konkurs krasomówczy

Zostań mistrzem pięknego mówienia!

 

Już po raz szósty uczniowie kujawsko-pomorskich szkół będą mogli wziąć udział w konkursie krasomówczym, którego organizatorem jest Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Konkurs adresowany jest do młodzieży, która ukończyła 15. rok życia. Zadaniem każdego uczestnika jest przygotowanie autorskiego wystąpienia dotyczącego regionu kujawsko-pomorskiego i prezentacja przed jury i publicznością. Jego tematem mogą być,
np. miejsca i ludzie bliscy sercu, zasłużeni dla regionu, walory turystyczno-krajoznawcze województwa, tradycje, zabytki lub historia. Inspiracji do napisania konkursowego tekstu można szukać w publikacjach znajdujących się m.in. w inowrocławskiej bibliotece.

Konkurs odbędzie się 9 grudnia br. w siedzibie organizatora. Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia br. pod numerem telefonu 52 357-46-38 lub pod adresem e-mail: regionalna@bmino.pl. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.jan-kasprowicz.bmino.pl.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Plakat_20171209kk

 

 


Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza