Dedykacja – spotkanie artystyczne

Spotkanie odbyło się 6 października w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy. Zaprezentowali się na nim laureaci Konkursów Wojewódzkich 2017 r., które wspólnie, z zaprzyjaźnionymi gminnymi i miejskimi domami kultury w naszym województwie, w mijającym roku organizowaliśmy.

W części artystycznej zaprezentowali się m.in.: Aleksandra Nowak (Żnin), Damian Kolasiński (Bydgoszcz), Julia Kordylak (z Topólki) – zdobywcy nagród głównych i tytułu „ Najlepszy wykonawca roku 2017” na 17. Kujawsko-Pomorskim Młodzieżowym Konkursie Piosenki “Debiut” oraz Karolina Zielińska (Kowalewo-Pomorskie) – wyróżniona w tym konkursie. Poezję śpiewaną zaprezentowała Marcelina Bociek (z Bydgoszczy) – laureatka wojewódzkiego etapu 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Podczas spotkania obejrzeliśmy monodram “Ein volk, ein interpretation, ein führer” (wg. Woody Allena “Obrona szaleństwa”), który przedstawił Patryk Rybus, nagrodzony 3. miejscem na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Słupsku. Swoje wiersze wyróżnione w Konkursie Poetyckim dla dzieci i młodzieży w ramach XXIX Ogólnopolskich Literackich Spotkań Literackich Kobylniki 2017, zaprezentowała Martyna Woda z Kruszwicy.


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy