Z nagrodami województwa

Troje pracowników Muzeum Etnograficznego w Toruniu otrzymało nagrody przyznane przez zarząd województwa kujawsko-pomorskiego. 29 maja w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów połączone z wręczeniem wyróżnień.

Doroczne spotkania z przedstawicielami muzeów prowadzonych przez samorząd województwa są okazją do wymiany doświadczeń i środowiskowej dyskusji, a także do podziękowań wszystkim tym, którzy związali swoje życie z muzealnictwem, poświęcając się ochronie i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego. Ich wiedza, zaangażowanie, kreatywność i pasja sprawiają, że muzea w naszym regionie są nie tylko ważnymi instytucjami kultury, umożliwiającymi zdobywanie wiedzy o sztuce, nauce, etnografii, archeologii, ale także miejscami dobrej zabawy. Zgodnie z wnioskami złożonymi przez dyrektorów placówek zarząd województwa uhonorował listami gratulacyjnymi i nagrodami finansowymi dziewięcioro szczególnie wyróżniających się pracowników muzeów wojewódzkich.

Nagrody z Muzeum Etnograficznego otrzymali: mgr Maria Pokrzywnicka (kierownik Działu Edukacji), mgr Joanna Sójka (adiunkt w Dziale Edukacji) oraz dr Artur Trapszyc (kierownik Działu Rybołówstwa i Zajęć Wodnych).

 


Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu