Z nagrodami województwa

Trzy pracownice Muzeum Etnograficznego w Toruniu otrzymały nagrody przyznane przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 3 czerwca w Muzeum Historii Włocławka, oddziale Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów połączone z wręczeniem wyróżnień.

Zarząd województwa uhonorował w tym roku nagrodami finansowymi dziewięcioro szczególnie wyróżniających się pracowników muzeów wojewódzkich. Nagrody z Muzeum Etnograficznego  w Toruniu otrzymały: mgr Jolanta Jakubowska (Archiwum Naukowe), mgr Bożena Olszewska (kierownik Działu Sztuki i Estetyki) oraz dr Justyna Słomska-Nowak (kierownik Działu Wydawnictw i Biblioteki).

W trakcie spotkania członek zarządu województwa Sławomir Kopyść odebrał "Sybillę" 2018 dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego za współpracę przy realizacji projektu „Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce” nagrodzonego w tegorocznym konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku.

Fot. Szymon Zdziebło


Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu