Wyślij pocztówkę w stulecie niepodległości

Akcja „Wyślij pocztówkę w stulecie niepodległości” to szczególna okazja do włączenia się w tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To okazja do podzielenia się z najbliższymi wspomnieniami i emocjami związanymi z wolnością, solidarnością, historią i przyszłością Polski.

Okolicznościową serię pocztówek wydanych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało Muzeum Etnograficzne w Toruniu wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Pocztą Polską. Na projektach znalazły się obiekty ze zbiorów Muzeum, które swą treścią w szczególny sposób nawiązują do tematyki niepodległościowej. Są to: rzeźba Piłsudski walczy z czerwonym smokiem Zdzisława Słoniny, obraz Powrót Torunia do Macierzy Wiktora Chrzanowskiego oraz Cud nad Wisłą - obraz na szkle autorstwa Janiny Jarosz. 

Kartki można otrzymać bezpłatnie w kasach Muzeum (w Toruniu i Wielkiej Nieszawce), wysłać natomiast w dowolnym punkcie pocztowym. Pierwsze osoby wraz z kartkami otrzymają również okolicznościowe znaczki pocztowe. Akcja trwa do wyczerpania nakładu.

 

Projekty pocztówek na stronie Poczty Polskiej


Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu