Trwa Archeologiczna Wiosna.

Jeszcze do niedzieli, 6 maja 2018 roku, potrwa w naszym muzeum Archeologiczna Wiosna. Pogoda wciąż nam dopisuje, jest niezwykle słonecznie i ciepło! Dopisują także zwiedzający, z czego bardzo się cieszymy i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najbardziej atrakcyjny program, dopracowany tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Strefa piknikowa

Wszystkich amatorów jedzenia pod chmurką zapraszamy do naszej strefy piknikowej przy przystani statku Diabeł Wenecki, gdzie czeka duży ruszt grillowy, nad którym każdy może przyrządzić sobie coś pysznego. Wokół rusztu rozstawione są ławki i stoły, ale zachęcamy też do rozłożenia na trawie koca - widok na słynną "bramę biskupińską" to wyjątkowa sceneria dla pikniku!

Nowy punkt gastronomiczny

W tym sezonie funkcjonuje też punkt gastronomiczny na terenie rezerwatu, w Zagrodzie Wisza - scenografii do filmu "Stara Baśń". Obiad w tak klimatycznym miejscu na pewno będzie smakował wyjątkowo...

Rejsy po Jeziorze Biskupińskim

W rejs po Jeziorze Biskupińskim można udać się naszym statkiem spacerowym Diabeł Wenecki, lub goszczącą u nas na czas Archeologicznej Wiosny repliką łodzi wikińskiej o nazwie Freya. Rejs z prawdziwą załogą wikingów na pewno jest niezapomnianym przeżyciem! Ale uprzedzamy - prawdziwi wikingowie nie mają rogów na hełmie...

Gra terenowa

Przypominamy, że przygotowaliśmy specjalną grę terenową! Wystarczy pobrać z naszej strony internetowej kartę gry (kliknij tutaj aby pobrać) i wydrukowaną zabrać ze sobą do naszego Muzeum w trakcie trwania Archeologicznej Wiosny. Po wykonaniu każdego z zadań uczestnik gry otrzyma pieczątkę - po zebraniu wszystkich znaczków będzie mógł odebrać pamiątkowy certyfikat!

Walki wojów

Niedaleko wioski stacjonować będą wojownicy, którzy prezentować będą broń oraz techniki walk sprzed 1000 lat. Codziennie o godz. 13:00 wojownicy zapraszają do swojego obozu na pokaz specjalny.

Pokazy na terenie rekonstrukcji

Na terenie wszystkich rekonstrukcji tętni życie! Można podejrzeć jak wyglądało życie codzienne w epoce kamienia, w późnej epoce brązu lub w czasach pierwszych Piastów. Prezentowane są rozmaite rzemiosła, a także sposoby przygotowywania żywności - tu można nie tylko zobaczyć, ale i spróbować dawnej kuchni.

Warsztaty

Każdego dnia na terenie osady obronnej ludności kultury łużyckiej odbywają się płatne warsztaty z lepienia naczyń glinianych, wykonywania ozdób z druciku oraz paciorków z modeliny - na wzór znalezisk archeologicznych.

W poszczególne dni trwania Archeologicznej Wiosny, niektóre warsztaty będą odbywały się bezpłatnie!

Poniedziałek, 30 kwietnia - ozdoby z druciku - bezpłatne. Środa, 2 maja - warsztaty garncarskie - bezpłatne. Piątek, 4 maja - paciorki z modeliny - bezpłatne.


Źródło: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie