Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Przedstawiamy kalendarz wydarzeń na 2018 rok . 

Sezon turystyczny tradycyjnie już rozpoczniemy hucznie w długi weekend majowy - "Archeologiczna wiosna" potrwa aż 6 dni, w dniach 1-6 maja.

W czerwcu przygotowaliśmy dla Państwa aż cztery wydarzenia. "Weekend z epoką kamienia", czyli impreza podczas której ożywają osady neolityczna oraz mezolityczna, odbędzie się już na przełomie maja i czerwca. Również w Dzień Dziecka na najmłodszych zwiedzających czekać będą rozmaite atrakcje o słodkie poczęstunki. W dniach 8-9 czerwca ponownie zaprosimy zwiedzających do odwiedzenia stanowisk przygotowanych przez muzealny dział konserwacji zabytków."Na ratunek zabytkom!" to niezwykła okazja do zobaczenia czym właściwie się oni zajmują, można nie tylko przyjrzeć się ich pracy ale i zobaczyć jakiego sprzętu używają na co dzień. Podczas "Weekendu na Szlaku Piastowskim" (23-24 czerwca) liczne pokazy i atrakcje odbywać się będą na terenie wioski wczesnopiastowskiej.

W trzeci weekend lipca odbędzie się dziesiąta edycja Turnieju Łuczniczego - każdego roku cieszy się on ogromnym zainteresowaniem nie tylko samych uczestników, ale i widzów. Natomiast w dniach 28-29 lipca po raz trzeci będzie zorganizujemy Turniej Miotacza Oszczepów. Ta niedoceniana broń przyciąga coraz większe rzesze zwolenników!


Na początku sierpnia ponownie będzie można spotkać na terenie naszego rezerwatu satyryków, którzy przyjeżdżają do nas każdego roku na plener artystyczny. Jego efekty można podziwiać na wernisażu ich poplenerowej wystawy podczas "Niedzieli z satyrykami", która odbędzie się 5 sierpnia. Wszystkich wielbicieli walk zapraszamy na  "IV Biskupiński Turniej Wojów" który w tym roku potrwa aż dwa dni (11-12 lipca).
Osoby zainteresowane dawnymi rzemiosłami na pewno zainteresuje plener ceramiczny, odbywających się w dniach 15-19 sierpnia. Pod koniec sierpnia, na osłodę końca wakacji, zaprosimy zwiedzających do wspólnej zabawy podczas imprezy "Gry i zabawy w przeszłości" -  to rozrywka dla całych rodzin!


Sezon turystyczny zamkniemy XXIV Festynem Archeologicznym, który w tym roku odbędzie się pod hasłem "Na kupieckim szlaku". Impreza potrwa jak zwykle 9 dni, czyli od 15 do 23 września.


Zapraszamy!

 


 


Źródło: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie