Dyskusyjny Klub Filmowy w Grudziądzu

Dyskusyjny Klub Filmowy w Grudziądzu jest najdłużej działającym w kraju, ma za sobą bogatą historię i niezliczoną liczbę miłośników kina ambitnego, niekoniecznie komercyjnego. Kino, w którym klub działał dotychczas, zakończyło swoją działalność, aby jednak nie pozbawiać grudziądzkich kinomanów możliwości obcowania z wizją świata najlepszych reżyserów tak polskich jak i światowych, DKF przeniósł się do CK Teatr. Kontynuacja polega nie tylko na przejęciu idei prezentowania filmów nagradzanych, podejmujących tematy z każdej dziedziny życia, ale także na honorowym patronacie nad projektem Jerzego Rębisza – człowieka związanego z klubem od wielu lat. Jego doświadczenie i zaufanie, którym darzą go stali bywalcy DKF-u to gwarancja dobrego poziomu i ważny atut tej oferty.

Przy kawie o filmie

Czwartkowy wieczór ma pachnieć kawą i uwodzić obietnicą przygody z dobrym filmem. Czegóż chcieć więcej? Hmm… Można jeszcze spotkać ciekawych ludzi! Zresztą chyba właśnie zaciekawienie człowiekiem jest jednym z najbardziej istotnych elementów dobrego kina. Ta ciekawość każe reżyserowi uchwycić w kadrze a to kawałek świata, a to rąbek duszy, by później móc skonfrontować swoją twórczą wrażliwość z apetytem filmożerców.

Po projekcji, w bardzo nieformalnej atmosferze, proponujemy spotkanie z zaproszonym gościem. Czasem będzie to ktoś bezpośrednio związany z kinem. Innym razem osoba, która przez swoją pracę, pasję lub doświadczenie ruszy z nami albo wręcz poprowadzi nas tropem podjętym przez autora obejrzanego filmu. Można zadawać pytania, można się sprzeczać. Niektóre filmy naprawdę potrafią podnieść temperaturę i rozbudzić emocje.

Oczywiście, w czwartkowy DKF-owy wieczór, można przyjść tylko na film i samemu zmierzyć się z przedstawionym w nim światem, ale czasem naprawdę dobrze jest „pogadać”, zwłaszcza przy kawie.

Informacja pochodzi ze serwisu DKF w Grudziądzu