DKF ÓSEMKA

DKF „Ósemka” stanowi sekcję kulturalną Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Jego celem jest popularyzacja kultury filmowej i wartościowych zjawisk artystycznych, spotkania z teoretykami, krytykami, twórcami filmowymi, ludźmi sztuki, nauki, a także kształtowanie aktywnego widza, rozumiejącego współczesny język filmowy, widza wykształconego i świadomego problemów współczesnego świata. Celem przeglądu filmów jest zapoznanie się z dorobkiem kinematografii polskiej i światowej poprzez prezentacje laureatów nagród filmowych. Projekcje utworów o wysokich walorach artystycznych (filmy fabularne jak i dokumentalne) poprzedzone fachową prelekcją i zakończone dyskusją, sprzyjają wyrabianiu właściwych kryteriów oceny filmów, a także poszerzają wiedzę o współczesnym świecie i jego problemach.  

Klub „Ósemka” skupia miłośników sztuki filmowej, którzy chcą pogłębić wiedzę w tej dziedzinie, a także biorą czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych. Jest jedynym klubem filmowym działającym we Włocławku, dającym możliwość poznania filmów, które nie znajdują się w powszechnej dystrybucji kinowej. Jest to także jedno z niewielu miejsc w naszym mieście, gdzie można się spotkać i podyskutować z wybitnymi twórcami filmowymi, a także krytykami i publicystami. Na każdy seans, do działającego od lutego 2008 roku klubu filmowego przychodzi średnio około 100 osób. Jako DKF zrzeszony w Polskiej Federacji DKF-ów, mamy możliwości praktycznie nieograniczonego dostępu do szerokiego zakresu filmów, o wielotematycznych problemach poruszanych w kinematografii całego świata. 

Projekcje organizowane są we włocławskim Multikinie, w czwartki, dwa razy w miesiącu. Bilety w cenie 10 zł, można nabywać w siedzibie klubu wioślarskiego przy ul. Piwnej 3 oraz bezpośrednio przed seansem w kinie.

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie       
ul. Piwna 1A, 87-800 Włocławek 
 54 236 37 55