Afryka Reggae Festiwal

Początki Festiwalu sięgają 1991 r., kiedy to odbył się po raz pierwszy.Przez osiem edycji koncerty odbywały się pod hasłem "Africa is Hungry" (z tą nazwą Festiwal kojarzony jest do dziś), od 1999 r. przyjęto spolszczoną, również popularną do teraz nazwę AFRYKA, a od 2003 r. oficjalna nazwa imprezy to "Afryka Reggae Festiwal". AFRYKA od początku swego istnienia jest akcją dobroczynną. Dochód z Festiwalu przekazywany jest albo poprzez polskie misje do najbiedniejszych krajów Afryki, do konkretnej miejscowości, w której polskie siostry zakonne prowadzą szpital bądź sierociniec albo też poprzez wyspecjalizowane w tym zakresie organizacje humanitarne m.in. Polską Akcję Humanitarną. Festiwal dotychczas wspierał min. takie kraje jak: Zambia, Kenia, Ruanda, Burundi, Sudan, Kongo czy Tanzania.
Impreza należy z pewnością do najstarszych, cyklicznie odbywających się festiwali reggae w kraju. Od wielu już lat zaliczyć ją trzeba także do największych i goszczących najbardziej uznanych polskich wykonawców muzyki reggae i ska. Na "AFRYCE" grała już cała praktycznie polska czołówka gatunku z legendarnymi grupami Izrael, Bakshish i Daab na czele.Łącznie na deskach Od Nowy wystąpiły dla AFRYKI 167 zespoły w tym także kapele zagraniczne, jak choćby czeski Hypnotix, francuski Western Special, niemiecki Yellow Umbrella czy jamajsko-brytyjski African Head Charge.Tegoroczna edycja zapowiada się również ciekawie pod względem muzycznym.
Poprzednie edycje Festiwalu cieszyły się sporym powodzeniem. Na Afryce pojawiało się rokrocznie ponad tysiąc osób z całej Polski. Sytuacja taka bardzo cieszyła i cieszy Organizatorów, jednak ze względu na ograniczoną pojemność klubu Od Nowa "zmuszeni" zostali w 2003 roku do zmiany formuły na klasyczną dwudniową formułę festiwalową.